سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

واژن یکی از حساس ترین بخش های بدن زنان است. این ناحیه، به طور کاملا طبیعی و در مقایسه با سایر اعضای بدن، تیره تر می شود. پس طبیعی است که بسیاری از زنان خواهان واژنی سفید و روشن هستند. رنگ ناحه واژن در خانم ها با هم تفاوت دارد. میزان تیرگی این ناحیه در برخی خانم ها بیشتر است. تغییر رنگ پوست واژن کاملا طبیعی و قابل درمان می باشد.

تعدادی از زنان فکر می کنند که شست و شوی مرتب واژن، به رفع تیرگی آن کمک می کند. اما واقعیت چیزی بر خلاف این باور است. صابون ها، محتوی مواد شیمیایی هستند، که نه تنها پوست حساس واژن را اذیت می کنند، بلکه باعث تیرگی بیشتر واژن نیز می شوند و PH واژن را نیز به هم می زنند.

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

دلیل تیره شدن ناحیه واژن چه می باشد؟

در حین رابطه جنسی، جریان خون به نواحی تناسلی نیز افزایش می یابد. همین موضوع، یکی از دلایل تورم واژن و افزایش ترشح از واژن می باشد. در چنین حالتی، رنگ لابیاها نیز تیره تر خواهد شد. اما با گذشت مدت زمانی از رابطه جنسی، رنگ لابیاها به حالت طبیعی باز می گردد، زیرا روند خونرسانی نیز مانند حالت طبیعی و نرمال صورت می گیرد.

تغییر رنگ واژن و تیره تر شدن آن، به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله:

 • افزایش سن
 • عوامل ژنتیکی و وراثتی
 • برهم خوردن نظم هورمون ها
 • اصلاح دائم موهای زائد این ناحیه
 • چاقی و اضافه وزن
 • پوشیدن لباس های تنگ
 • کمبود برخی ویتامین ها

تیره شدن رنگ واژن، با علائم بالینی مانند خارش، درد و یا افزایش ترشح همراه نمی باشد، به همین خاطر هیچ گونه جای نگرانی وجود ندارد. اما در صورت مشاهده علائم گفته شده، بهتر است به متخصص زنان مراجعه کنید تا علل و درمان مناسب، تعیین شود.

در این مقاله به بررسی روش های سفید کردن واژن می پردازیم.

سفید کردن واژن با لیزر

سفید کردن واژن با لیزر، روشی بسیار ایمن و موثر می باشد. استفاده از لیزر در سفید کردن واژن به رفع دائمی تیرگی بافت ها در  واژن و حتی پری نئوم نیز کمک می کند. در این روش، رنگ پوست قسمت های خارجی واژن نیز تغییر می کند. اما این نکته را در نظر داشته باشید، که سفید کردن واژن با لیزر، تنها جنبه زیبایی دارد و برای اهداف درمانی مورد استفاده قرار نمی گیرد.

لیزر درمانی در مرکزی مجهز و در 3 جلسه و یا جلسات بیشتر انجام می شود. تعداد جلسات به میزان تیرگی بستگی دارد و اغلب 10 تا 15 دقیقه به طول می انجامد. با انجام این کار، لایه ملانین موجود در واژن برداشته می شود و در نهایت، تیرگی این ناحیه نیز از بین خواهد رفت.

بعد از لیزر، فرد بلافاصله قادر به انجام کارها و فعالیت های روزانه خود می باشد، هیچ گونه دوره نقاهتی برای این روش وجود ندارد، تنها از بیمار خواسته می شود، به مدت چند روز تا چند هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری کند.

فرد چه انتظاری باید از سفید کردن واژن داشته باشد

قسمت هایی که در اندام تناسلی زنان تیره هستند نواحی هستند که همواره مورد توجه خانم ها می باشد . برای زنانی که به سلامتی و زیبایی اندام تناسلی توجه دارند وجود واژن زیبا مسئله ای است که بسیار حائز  اهمیت می باشد  .

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

با این حال که امروزه روش های مختلفی برای سفید کردن ناحیه تناسلی به وجود آمده است . اما اکثرا این روش ها نتیجه رضایت بخشی را که دارای ماندگاری بسیار باشد را ایجاد  نمی کند . کرم های شیمیایی موضعی جهت سفید کردن نواحی تناسلی پس از مدت زمانی مجددا عود می کنند . از آنجایی که پوست نواحی تناسلی دارای ظرافت می باشد و همچنین بسیار حساس می باشد مصرف کرم های موضعی جهت سفید کردن واژن عوارضی را برای فرد به وجود می آورد . این موارد موجب به وجود آمدن روش های به روزی می شود که می تواند همراه با علم جدید و گسترش علم بدون اینکه خطری را برای شخص ایجاد کند زیبایی ناحیه تناسلی را به وجود آورد . تیرگی که از تغییرات هورمونی نشات می گیرد – ژنتیک – بارداری – بالا رفتن سن یا عفونت واژینال موجب می شود اعتماد به نفس زنان کاهش یابد . بعضی از زنان به دلیل نژاد یا رنگ پوست – پوست نواحی تناسلی دارای تیرگی  هایی می باشد که به علت تغییرات هورمونی افزایش می یابد . برای این زنان جهت سفید کردن نواحی تناسلی لیزر واژن ارجعیت دارد زیرا لیزر در کمترین زمان تیره بودن واژن را درمان می کند و حتی در یک جلسه همچنین نتیجه رضایت بخشی را به وجود می آورد .

چه کسانی نتیجه رضایت بخشی را از لیزر سفید کردن واژن دریافت می کنند

 • زنانی که به شکل مادرزادی پوست تیره در نواحی تناسلی و معقد دارند .
 • زنانی که به دلیل وجود نداشتن واژن زیبا اعتماد به نفس پایینی دارند و یا تمایلی به برقراری رابطه جنسی ندارند .
 • زنانی که از زیبایی واژن خود رضایت مطلوبی ندارند و خواهان فرم و ظاهری زیبا هستند .
 • زنانی که به دلیل تغییر کردن هورمون خود به صورت یکباره واژن آن ها تیره شده است .
 • زنانی که بعد از این که موهای زائد خود را برداشته اند به این مسئله پی می برند که پوست ناحیه تناسلی آن ها تیره شده است .
 • برای این که بعد از زایمان اندام تناسلی زن به علت بخیه و کشیدگی پوست شکل خود را از دست می دهد می توان برای برطرف کردن این مشکل این روش را انجام داد .
 • برای این که تغییراتی که به علت بالا رفتن سن ایجاد می شود رنگ پوست اندام تناسلی زنان تغییراتی را پیدا می کند .
 • اشخاصی که از عفونت باکتریایی واژینال برخوردار هستند . هیچگونه محدودیتی از انجام لیزر واژن ندارند .
 • زنان قبل از این که به لیزر را انجام دهند می بایستی انتظارات مناسبی از نتیجه لیزر داشته باشند . در رابطه با این که لیزر تا چه میزان پوست ناحیه تناسلی و معقد را روشن می کند می بایستی با پزشک خود مشاوره هایی را انجام داد . افرادی که به لوپوس – پسوریازیس و یا زگیل تناسلی مبتلا هستند در بیشتر موارد نتیجه قطعی از سفید کردن واژن دریافت نمی کنند . هچنین این اشخاص می بایستی با پزشک خود در این باره صحبت کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *